Haziran 25, 2007

Uçan BalonKare 1

Minibüste gidiyorum. Harem'e yaklaştık.. Sağdaki yolun kenarında kaldırımda bir adam, tam onun önünde, yerde oturan bir çocuk giriyo kareye. Otobüsten inmişler. Bavullar adamın arkasında. Bekliyor. Çocuk, yerdeki kumları avuçluyor. Alıp alıp rüzgara bırakıyor kumları. Öyle az kum var ki betonun üzerinde. İçim burkuluyor..

Kare 2

Hastane çıkışı... Yaklaşık 500 kişi, 18:20 de kalkmak üzere bizi bekleyen servislerimizi bekliyoruz. Birazdan tek sıra halinde servisler uzun yolculuklarına başlayacaklar. Herkes bekleşiyor. Hastanenin koca bir ağzı var. Acil girişi, mesai sonrası oradan çıkılıyor. Aynı zamanda da sigara içme bölgesi. Orada zehirleniliyor. Bir nevi freezone da denebilir. Kreşten dönen personel çocukları koşturuyor ortada. Bir tanesi karşıki çim alanın tam ortasında oturuyor. Çocuk oturuşu (bacaklar iki yana açık). Kopardığı çimenleri rüzgara savuruyor. Gülüyor annesine bakarak, annesinden cevap: "Koparmasana kızım otları!!!"

Kare 3

2-3 ay öncesine kadar Çayırova gişelerinden çıkıp, Kurtköy'e doğru giderken yolun kenarında 14-15 yaşlarında bir kız dururdu. Bir kamyondan inip diğerine binerdi. Her akşam geçerken başında başka bir renk yemeni ile görürdüm onu. Kadın mıydı? Çocuk muydu? Hiç biri gibi hissetmediği kesindi. Gözlerini görürdüm geçerken. Bazı akşamlar başındaki yemeniyi eline alır, arabalara öyle el ederdi. Salına salına yolun kenarında yürürdü. Sonraları görmedim onu hiç.

Hiç yorum yok: